Wakacjonalia 2015 - Dni Gminy Jeżowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 września 2015

W dniach 26-27 lipca odbyła się kolejna edycja największej imprezy plenerowej w naszej gminie Wakacjonalia 2015 – Dni Gminy Jeżowe.
Tegoroczna impreza zorganizowana z dużym rozmachem należy do jednej z najbardziej udanych. Atrakcyjny program, znane gwiazdy i ładna pogoda w niedzielę spowodowały że znów pobiliśmy rekordy frekwencji.
Impreza rozpoczęła się w sobotę po południu od kolejnej edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jeżowe, zwycięzcą została w tym roku Sparta Jeżowe. Wieczorem królowały rytmy taneczne, najpierw zagrał miejscowy zespół LAND, ciekawostką jest to że jest to reaktywowany zespół LAND który istniał przy GOK Jeżowe pod koniec lat 90 i który uświetniał swoimi występami niejedne festyny, Dni Jeżowego czy później Wakacjonalia z tego okresu. Obecnie zespół wznowił działalność w nieco zmienionym składzie. Następnie zagrał zespół disco-polo ROXITE, oraz gwiazda soboty ANDRE i na koniec MOTIF.
ANDRE, gwiazda muzyki disco polo znany z takich przebojów jak: Ale ale Aleksandra, czy wystrzałowego utworu "Disco polo gra" oraz znanej wszystkim "Kasiu Kasieńko". Andre sprawił, że pod sceną nie było spokojnie, bo każdy słysząc pierwsze dźwięki utworów, wpadał w szał zabawy, radości i chciał jak najdłużej zatrzymać ten moment dla siebie. ANDRE, to pseudonim artystyczny, pod którym ukrywa się Andrzej Marcysiak, lider zespołu, autor większości tekstów, muzyki, a także sympatyczny człowiek któremu w duszy gra muzyka... Artysta ten zadebiutował na scenie muzyki tanecznej w roku 2010 i szybko zdobył sobie rzesze fanów przez co jest osobą rozpoznawalną. ANDRE - obecnie jest jednym z najbardziej pożądanych artystów Disco Polo na koncertach w klubach i plenerach. "Ale Ale Aleksandra" to najnowszy HIT zespołu - grany jest w telewizji, radio, klubach i weselach w całej Polsce! Łatwe, lekkie taneczne rytmy muzyki disco-polo podobały się zarówno młodszym jak i starszym.

W niedzielę imprezę rozpoczęła tradycyjnie Orkiestra Dęta OSP Jeżowe, następnie zaprezentowały się miejscowe zespoły: zespół taneczny Sardian, Kapela Ludowa Jeżowanie. Nie zabrakło Samorządowej Szkoły Muzycznej, która zaprezentowała w krótkich występach swoich najzdolniejszych uczniów.
W tym roku zaprosiliśmy do Jeżowego zespoły z sąsiedniej Gminy Kamień. Wystąpiły trzy zespoły: zespół mażoretkowy Tornado z Łowiska, Zespół Śpiewaczy i Młodzieżowa Kapela Kamieniacy. Dziękujemy serdecznie dyrektorowi CK Kamień Marcinowi Laufer za przyjęcie naszego zaproszenia i zorganizowanie udziału zespołów w tegorocznej edycji.
O 17.00 na scenę wyszedł góralski zespół Zbóje. Folkowe góralskie rytmy bardzo podobały się uczestnikom imprezy zwłaszcza tym starszym. 

Ważnym punktem programu tegorocznej imprezy było wręczenie przez Wójta Gminy Jeżowe Pana Marka Stępaka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Jeżowe Eugeniusza Ciaka pamiątkowego dyplomu dla Społecznika Gminy Jeżowe. Wyróżnienie to wręczane było po raz pierwszy. Utworzenie takiej nagrody zainicjował obecny Wójt Gminy Jeżowe, a jej celem jest nagrodzenie i wyróżnienie osób które w sposób wyjątkowy działają na rzecz społeczności lokalnej, lub w jakiś inny wyjątkowy sposób zasłużyły sobie na uznanie. W tym roku taka nagrodę otrzymali: Pan Wojciech Kopacz – za działalność społeczną na rzecz Gminy Jeżowe i zaangażowanie w działalność Kapeli Ludowej „Jeżowanie”, Pan Michał Piędel za aktywną działalność w OSP Jeżowe i zaangażowanie w przygotowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, Pan Mateusz Fusiek z OSP Nowy Nart za bohaterska postawę podczas akcji ratunkowej straży pożarnej w wypadku samochodowym. Gratulujemy wyróżnionym, dziękujemy za zaangażowanie i działalność na rzecz społeczności lokalnej.
Brawurowy występ taneczny zaprezentował ZPiT Bandoska z WDK Rzeszów, piękne regionalne stroje, znakomicie wykonane przez najstarszą grupę zespołu tańce ludowe naszego regionu, bardzo się podobały. Następnie na scenie zaprezentowało się z krótkimi recitalami piosenek także troje uzdolnionych wokalistów z naszej gminy, a byli to: Patryk Podstawek, Piotr Matuska i Maria Wojtanowicz.
Wieczorem jako suport przed gwiazdą świetny koncert wykonała mało znana grupa Spring Rolls. Energetyczne wykonanie piosenek rozgrzało publiczność przed koncertem gwiazdy. Był to naprawdę bardzo dobry występ tego zespołu.
Około 21.30 na jeżowską scenę wyszedł długo wyczekiwany zespół LemON. Na koncert tego zespołu przybyły tysiące sympatyków z całego podkarpacia. Zespół nie zawiódł swoich fanów dając wyjątkowy i niezapomniany koncert. Doskonałe nagłośnienie, wspaniała gra świateł, a przede wszystkim wyjątkowa muzyka, mądre teksty utworów i charyzma wokalisty Igora Herbuta, lidera grupy sprawiły że koncert ten przejdzie do historii, jako jeden z najlepszych w organizacji Wakacjonalii. LemON to zespół młody ale grający ambitna muzykę z pogranicza pop rock. Jest w tej chwili jednym z najpopularniejszych zespołów, młodego pokolenia w Polsce czego dowodem była rekordowa ilość osób które przyjechały na koncert. LemON to zespół, który okazał się objawieniem na polskim rynku muzycznym. Grupa w ciągu zaledwie dwóch lat działalności stworzył pięć wielkich przebojów, zdobył platynową płytę, liczne nagrody, a przede wszystkim zgromadził rzeszę wiernych fanów (w tym ponad 300 000 fanów na Facebooku). Fenomen zespołu polega również na tym, że osiągnął niekwestionowany sukces komercyjny, grając nietuzinkową i wymagającą muzykę. Na zakończenie do tańca zagrał zespół No Name.
Oprócz koncertów, na imprezie nie zabrakło także innych atrakcji jak: świetne kolorowe wesołe miasteczko z Czech, gastronomia, stoiska wystawiennicze rękodzielników, artystów, stowarzyszeń z terenu gminy, firm i handlarzy zabawkami.
W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom i darczyńcom, za wsparcie tej imprezy, bez Was organizacja imprezy w takim zakresie nie była by możliwa.
Szczególne słowa podziękowania należą się Panu Wójtowi Markowi Stępakowi który czuwał nad sprawnym zorganizowaniem imprezy, koordynując działania poszczególnych jednostek i służb, oraz Radzie Gminy Jeżowe, która jak co roku wsparła dotacją organizację tej imprezy.
Głównym organizatorem imprezy jest Gminne Centrum Kultury w Jeżowem, dlatego dziękuje pracownikom GCK za to, że jak co roku z pełnym zaangażowaniem i poświeceniem biorą udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.
Podziękowania należą się wszystkim którzy aktywnie włączyli się organizację imprezy: pracownikom i stażystom Urzędu Gminy Jeżowe, Publicznego Gimnazjum w Jeżowem, strażakom OSP, Panu Leszkowi Rogala i pracownikom grupy interwencyjnej, Zakładowi Gospodarki Komunalnej, harcerzom z Cholewianej Góry, KS Sparta Jeżowe i wszystkim innym którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej imprezy.

Impreza ta jest bardzo dobrą formą promocji naszej gminy. Jest też doskonałą okazją do spotkań, wspólnego biesiadowania dla wielu rodzin, znajomych często rozproszonych po świecie w poszukiwaniu lepszego życia, pracy i godziwego zarobku. Wiele osób czeka na kolejne edycje, często planując urlop lub specjalnie przyjeżdżając z zagranicy w tym okresie.
Pilnie wsłuchujemy się w głosy pochwały ale także i zastrzeżeń, analizując je i biorąc pod uwagę przy planowaniu kolejnych edycji imprezy. Trudno wszystkim dogodzić, ale będziemy się starać aby w przyszłości program był jeszcze bardziej atrakcyjny i trafiający do jak najszerszego kręgu odbiorców.

Serdecznie zapraszamy za rok!!!
Zbigniew Bednarz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie