Koncert Jesienny na Górach Kościelnych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 września 2015

W sobotę 19.09.2015 w naturalnym amfiteatrze Kościelnych Gór odbyła się pierwsza edycja lokalnego wydarzenia artystycznego "Koncert Jesienny na dwa świerszcze - Jesienne Spotkanie z Piosenką" zorganizowany przez Grupę Stare Dobre Czasy. Koncert zgromadził artystów i publiczność, która poszukuje wartości artystycznych i ważnych duchowych przeżyć, umiłowania piosenki, poezji i tradycji, tak często wypieranych i marginalizowanych we wspólczesnej rzeczywistości, by pokazać ich wyjątkowe kulturotwórcze znaczenie i by tymi wartościami i przeżyciami się dzielić z odbiorcami koncertu.

Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak w swoim słowie powitalnym bardzo mocno podkreślił konieczność czerpania inspiracji ze wspaniałych wzorców zakorzenionych głęboko w naszej polskiej i chrześcijańskiej tradycji, kulturze i sztuce, co powiedziane na historycznym dla początków miejscowości Jeżowe miejscu, gdzie nasi przodkowie 600 lat po Chrzcie Polski zbudowali pierwszy kościół i zaczęli tworzyć wspólnotę, nabrało szczególnie mocnego przesłania i zobowiązania wobec naszych praojców tworzących na przestrzeni wieków podstawy i fundamenty współczesności.
Organizatorzy, chcąc "ocalić od zapomnienia" i promować kulturę wysoką w naszej gminie postanowili zaprosić artystów lokalnych, ale także i gości z daleka, śpiewających przepiękne polskie piosenki. Nie zabrakło utworów Starego Dobrego Małżeństwa, Wolnej Grupy Bukowina, Skaldów Edyty Geppert i wielu innych. Prowadzący ten koncert Pan Tadeusz Kopacz zrobił to bardzo profesjonalnie, komunikatywnie i doskonale merytorycznie. Piękna scenografia sceny doskonale wpisała się w naturalne piękno Kościelnych Gór, "trwanie" wiekowych sosen i całą wspaniałą historyczną przeszłość tego miejsca, a palący się ogień nadał koncertowi ciepła, siły i blasku. Gratulujemy organizatorom i publikujemy część fotografii z koncertu w nadziei, że chociaż w przybliżeniu oddadzą jego atmosferę i piękno.

Edward Chaber